Rahatlık ve Şıklık : Birkenstock

(Kaynak:blog.saagershoeshop.com)

Ayak sağlığı ve konforu denildiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi olan Birkenstock, aynı zamanda tasarımları ile de sokak modasına yön veriyor. Birkenstock’ta gelenek ve miras, bu markanın en önemli özelliklerindendir.

(Kaynak:pinterest.com)

Birkenstock, ayağınızın sağlığı için iyi olan birinci sınıf kaliteli ayakkabı işçiliği ile sanatını en iyi şekilde icra etmektedir. 1774 yılından bu yana Birkenstock bu taahhüdü nesilden nesile devrederek, müşterilerine  kaliteli, konforlu ve uzun ömürlü seçenekler sunmaktadır. Birkenstock’un başarısı, ortopedik ve özgün tasarımlı ayakkabılar yapma sanatına olan bağlılığından kaynaklanıyor. Yüzyıllar boyunca, her neslin bu bilgiyi geliştirmesi ve üstüne yeni bilgiler eklemesiyle, bir nesilden diğerine geçen eşsiz bir ayakkabı deneyimi ortaya çıkmaya devam ediyor.

(Kaynak:pintrest.com)

1774 yılında Johann Adam Birkenstock tarafından Almanya’da kurulan marka, terlik ve sandaletleri ile genellikle evlerde ve sağlık sektöründe kullanılıyordu. Kuruluşu 1770’li yıllara dayanan marka, 1930’lu yıllarda sandaletlerini tescil ettirerek, adını yavaş yavaş dünyaya duyurmaya başladı. Marka asıl önemli çıkışını 1980’li yıllarda yaptı. Çünkü bu dönemde marka, ayağı terletmeyen özel malzemeler kullanarak yaptığı tabanlarla iddialı tasarımlar ortaya koydu. Hatta bu modeller ülkede o kadar çok ilgi gördü ki, önce Avrupa’ya daha sonrada tüm dünyaya yayılmaya başladı.

(Kaynak:www.moneal.com)

Küresel merkezi Almanya’da olan Birkenstock ayakkabı markası dünya çapında yaklaşık 90 ülkede satılmaktadır.

Absorbe Özelliği

(Kaynak:ebay.com.au)

Birkenstock günümüzde, ayağa ciddi anlamda konfor ve destek sağlayan bir teknoloji kullanmaktadır. Bu teknoloji, iç taban ve zeminden gelen tüm etkileşimi absorbe etmekte ve ayak sağlığını da bu yönüyle korumaktadır. Ayak sağlığına önem veren herkesin ilk tercihi olan Birkenstock sandalet modelleri, modern tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. Bu harika ürünleri, farklı kıyafet kombinleri ile giymeniz mümkündür. Marka Park online mağazasında yer alan, Birkenstock modelleri, yazlık tüm kombinlerinizde tereddüt etmeden kullanabileceğiniz rahat ve şık, sandalet ve terlik modelleridir.

(Kaynak:blog.famousfootwear.com)

Plajda ve havuzlarda da rahatça kullanabileceğiniz plastik yapıda Eva model terlikleriyle de yazın çok dikkat çekeceksiniz.

KRONOLOJİ

 • 1774 – Johann Adam Birkenstock, markayı yarattı.
 • 1896 – Ayakkabı ustası Konrad Birkenstock esnek tabanlık üretmeye ve satmaya başladı
 • 1902 – Konrad Birkenstock ilk konturlu kemer desteğini geliştirdi.
 • 1925 – “Mavi taban” üretildi.
 • 1932 – Carl Birkenstock, Birkenstock eğitim kurslarını başlattı ve “Carl Birkenstock Sistemi” önde gelen doktorlar ve çocuk doktorları tarafından onaylandı.
 • 1964 – Carl Birkenstock, derin ve esnek bir tabanı olan ilk spor sandaleti Madrid modelini piyasaya sürdü.
 • 1966 – Birkenstock ABD pazarına girdi.
 • 1988 – Çevre dostu yapıştırıcılar üretimde kullanımaya başlandı.Bu sayede dünya çapında çevre bilinci için yeni bir standart oluştu.
 • 1990 – Enerji tüketimini % 90’dan fazla azaltmak için üretim tarzı modernize edildi.
 • 2009 – Almanya’nın Görlitz kentinde yeni ve daha büyük bir taban üretim tesisi faaliyete geçti.
 • 2016 – Birkenstock ABD’de 50 yılını kutladı.
(Kaynak:allsole.com)

Marka Park'ın Senin İçin Seçtikleri