Doğal Ham Madde ve Hafifliğin Yeni Adı: Nomadic Republic

(Kaynak: instagram.com/nomadicrepublic)

Nomadic Republic markası ne zaman doğdu?

Son zamanlarda, sandaletleri ile adından söz ettiren Nomadic Republic, 2013 yılında Meksika’dan getirtilen bir ip sandaletle hizmet hayatına başladı. Ardından Meksikalı firma ile anlaşamaması sonucu firma çeşitli Ar-Ge çalışmaları yaparak en iyi ve en konforlu sandalet modellerini kendisi üretmeye başladı. Daha önce başka işlerde birlikte çalıştığı Köyceğiz halkının çalışkanlığından etkilenip, Köyceğiz ilçesindeki kadınları istihdam eden firma, el emeği, yerli üretim ve rahat sandaletleri bize sevdirdi. Çevreci, doğa dostu ve hafif sandaletler 2015 yılından beri modayı takip eden herkese sunulmaya başlandı. Derin Mavi şirketi tarafından kurulan Nomadic Republic markası, çok rahat ve farklı tasarımdaki sandaletleriyle tüm Türkiye’yi etkisi altına aldı.

(Kaynak:twitter.com/deridentr)

El Emeği Ürünler

(Kaynak: haberturk.com.tr)

Nomadic Rebuplic markasının en dikkat çekici özelliği ise, kadın istihdamı sağlaması. Sosyal sorumluluk bilinciyle yola çıkan firma, Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde bir atölyede faaliyetlerini sürdürüyor. Bu faaliyetlerin neredeyse tamamında daha önce sosyal güvencesi olmayan ve tarım alanında çalışan kadınlar istihdam edilerek, el emeği harika ürünler ortaya çıkarılıyor. Bu nedenle Nomadic Republic markasının kendisine özel bir hikayesi de var diyebiliriz. Yani satın alınan her bir sandalet özenle üretiliyor ve hepsinin de birer başarı hikayesi var.

Nomadic Rebuplic Ayrıcalıkları

(Kaynak: pinteret.com)

Nomadic Rebuplic modellerinin tamamında zarif bir görünüm bulunmaktadır. Bu zarif görünümünün yanı sıra ayakkabılar, günlük kullanımda ayaklarınızın yorulmasını da engelliyor. Bu sayede ayakkabıyı uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan kullanabiliyorsunuz. Markanın sizlere sunduğu diğer özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Antibakteriyeldir.
  • Dayanıklı ve Sağlamdır.
  • Ayakların konforlu olmasını sağlar.
  • Hem şehirde hem de tatilde rahatlıkla kullanılabilir.
  • Deniz ve havuz suyuna dayanıklı, ıslandığı zaman deforme olmaz.
  • Yıkanabilir.
  • Renkleri güneşte solmaz ve uzun süre canlılığını korur.
(Kaynak: pinterest.com)

Eğer sizler de ayağınızın rahat ederken aynı zamanda şık bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız Marka Park online mağazada yer alan Nomadic Republic marka tüm ürünleri inceleyebilir ve tarzınıza uygun olanları inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Marka Park'ın Senin İçin Seçtikleri