Kültürden Sokağa Taşınan Bir Keşif Yolculuğu : Puma x Les Benjamins

(Kaynak:complex.com)

Puma x Les Benjamins işbirliği spor ayakkabı kültürünün ince detaylarını sokağın asi diline uyarladı ve modanın nabzını tutanları etkileyecek tasarımları ortaya koydu!

Puma x Les Benjamins işbiriliği 2019 yılında moda dünyasında güçlü bir şekilde kendini duyurdu. Modayı takip eden ve tarzından asla ödün vermeden giyinen insanların, vazgeçemedikleri kaliteyi her zaman sunmuş olan Puma ile Les Benjamins’in ilham verici bir fikirden hareket ederek keşif dolu bir yolculuğu başladı.

Her Kültürü Sokağa Taşıyan Bir Marka

Les Benjamins, İstanbul’da Bünyamin Aydın tarafından kurulmuş bir marka. Sokak giyimini seven herkese hitap edecek geniş ve kreatif yelpazesini ise üst düzey bir kitle için konumlandırmış bulunuyor.

(Kaynak:beyefendilerkulubu.net)

Lüks giyime meraklı olan ancak asla rahatından da ödün vermeyen tarz sahiplerinin sokağın modasına uygun tasarımları ve kaliteyi bulabildiği Les Benjamins, 2011 yılından bu yana oldukça başarılı bir grafik çizmiş bulunuyor.

Bünyamin Aydın’ın markasını yurt dışında başarılı kılmasını sağlayan Japonya’nın şaşırtıcı ilgisi ile modanın nabzını tutan İtalya’nın dikkatini çekmesidir.

İlk sene yalnızca erkek t-shirteri ile başlayan marka sadece erkekler için ve unisex olarak tasarımlara sahipti. Yıllar içinde ürün gamı yavaşça genişledi ve şimdi kadın-erkek giyimin dışında aksesuarlar da üretiyor.

(Kaynak:movehiphop.co.za)

Les Benjamins’in yıllar içinde artan başarısında Bünyamin Aydın’ın vazgeçilmez bazı sabitleri olduğu görülüyor. Bunların başında sıra dışı fikirlerden doğan perspektiflerle gelen tasarımları ve bir de geleneksel kültürümüzdeki parçaların milenyum modasına entegrasyonu. İşte, Puma ile işbirliği de tam olarak marka kimliğinin mihenk taşı olabilecek bu iki noktanın sentezinden ortaya çıkıyor.

Geleneksel Çizgiler Sokak Modasında!

(Kaynak:pikdo.net)

Puma x Les Benjamins ortalıklığından doğan tasarım Puma’nın ikonik sneaker modeli Thunder Disc ile sokaklara taşındı. Puma’nın en sevilen ürünlerinden biri olan Thunder Disc, Les Benjamins ile birleşince Türk kültürünün motifleriyle yepyeni bir şekilde yorumlandı.

Thunder Disc üzerinde yer alan Türk halı ve kilim desenleri sokağın tarzına ve Puma imajına çok farklı bir hava katarak dikkatleri çekmeyi başardı. Puma x Les Benjamins işbirliğinin sokaklardaki bu ilk adımlarından sonra ise işbirliği genişledi.

(Kaynak:complex.com)

Yalnızca Thunder Disc ile başlayan yolculukta Puma x Les Benjamins işbirliğinden doğacak ürünlere, 6 Nisan’da gerçekleştirilen lansmanla birlikte eşofman takımları, t-shirtler, bel ve sırt çantaları, şapkalar, sweatshirtler gibi birçok farklı ürün de eklendi.

(Kaynak:kenlu.net)

Les Benjamins’in yaratıcısı olan Bünyamin Aydın’ın başarısını ortaya koyan ve Puma ile yakaladığı uyumu hayranlık uyandıracak şekilde ortaya koyan 13 th Witness ise lansman için seçilen fotoğrafçı oldu.

(Kaynak:arteknyc.wordpress.com)

Bünyamin Aydın’ın fotoğraf ve seyahat alanlarındaki tutkusunun tezahür ettiği Puma x Les Benjamins kültürün modasının asla geçmediğini de gözler önüne seriyor. Tasarımdan ürün fotoğraflarına kadar global bir marka ile yerli bir markanın kültürden yola çıkarak yakaladığı muazzam uyum göze çarpıyor.

(Kaynak: hush-mag.com)

Thunder Disc’te, Türk halı ve kilimlerine ait olan sembolik desen ve motiflerin kullanımı doğu ve batının arasında organik bir köprü kurmuştu. Aynı sentez genişleyen ürün gamı ile bu işbirliğine ait olan diğer ürünlerde de görülebiliyor. Şimdi, sokağın en havalı ve asi trend takipçileri, konforun kalite ve kültürle yansıdığı

Puma x Les Benjamins işbirliğinin koleksiyonu ile dolaplarını yeniliyor. Sokağa çıkmadan önce siz de bir göz atmalısınız!

Ayrıca daha farklı modellerdeki kadın sneaker modelleri ile erkek sneaker modelleri Marka Park’ta sizleri bekliyor!

Marka Park'ın Senin İçin Seçtikleri