Ayakkabı Bağcık Bağlama Yöntemleri ve Trendleri

Ayakkabı bağcık bağlama yöntemleri günümüzde farklı çeşitleri ile trend haline gelmiştir. Birbirinden farklı birçok ayakkabı bağcığı bağlama çeşitleri ile ayakkabıları daha rahat kullanabilmekte ve aynı zamanda kendi tarzınızı da oluşturabilmektesiniz. Biz de bu yazımızda sizlere yaratıcı ayakkabı bağlama modellerini anlatacağız.

(Kaynak:dirilispostasi.com)

Çapraz Bağlama: En sık kullanılan ayakkabı bağlama yöntemlerinden birisi olan çapraz bağlama, spor ayakkabılara şık ve rahat bir detay katmaktadır. Ayakkabılar çapraz bağlayabilmek için öncelikle bağcıkları en önde yer alan iki delikten eşit uzunlukta olacak bir biçimde geçirmek ve daha sonra çapraz bir biçimde bağcıkları tüm deliklerden geçirmek gerekmektedir. Bunu yaparken bağcıkların üstten gelip alttan çıkmasına dikkat etmek gerekmektedir. İlk başta bir taraf tamamen geçirilir sonra da diğer taraf.

Çift Bağlama: Farklı bir ayakkabı bağlama tarzı isteyen herkes çift bağlama yöntemini kullanabilir. Bu yöntem için şu adımları izlemek yeterli olacaktır. Öncelikle bağcığı iki ucu da eşit kalacak şekilde öndeki iki delikten geçirmek gerekir. Daha sonra önce sağ taraftaki bağcığı iki delik atlayarak üste çapraz bir biçimde geçirmek sonra da aynısını sola uygulamak gerekmektedir. Bu adımı aynı şekilde tekrarlayarak bağcığı tamamlamış olursunuz.

(Kaynak:nebiliyon.com)

Klasik bağlama: En popüler bağcık bağlama yöntemlerinden birisi olan klasik bağlama da oldukça basit ve sadedir. Bunun için öncelikle yine bağcıkları en öndeki iki delikten eşit olacak şekilde geçirmek gerekir. Ama farklı olarak bu sefer uçlar deliğin üstünden altına doğru geçirilmelidir. Daha sonra, solda bulunan ucu bir üstte bulunan delikten yine alttan üste doğru geçirin. Yine sol ucu karşıdaki delikten geçirin. Sağ taraftaki ucu da sağda bulunan 3. delikten geçirin. Geri kalan adımları aynı şekilde uygulayın. Ayakkabınız şimdi daha havalı oldu.

Üstten köprü kurma: Bağcığın iki ucunu altta yer alan deliklerden geçirdikten sonra çapraz olarak en üst kısma geçiriyoruz. Sonrasında uzun kalan kısmı diğer köşenin alt kısmına geçiriyor ve bu şekilde alttan üste giderek köprü oluşturuyoruz.

Şimdi birbirinden farklı bağcık bağlama teknikleri ile ayakkabılarınızı daha havalı hale getirebilirsiniz. Yeni bağcık bağlama tekniklerini denemek için, kadın ayakkabıları modelleri ile erkek ayakkabı modellerinden ihtiyacınıza uygun birçok modeli Marka Park online mağazasında keşfetmeye başlayın.

 

Marka Park'ın Senin İçin Seçtikleri