Türkiye’nin Kayak Merkezleri

 (Kaynak: global.flixbus.com)

Türkiye 4 mevsim harika tatillerin ve harika sporların yapılabildiği bir ülke. Kış aylarının en eğlenceli hava durumlarından birisi olan kar yağışı arttıkça da kayak merkezlerinin doluluk oranı yükseliyor. Türkiye’nin en ünlü kayak merkezlerini ve kayak yaparken neler giyilmesi gerektiğini bu yazımızda sizlere tanıtacağız.

Bursa / Uludağ: Türkiye’nin hiç şüphesiz en meşhur kayak merkezlerinden birisi olan Uludağ’a her kış ilgi devam ediyor. Tur kayağı, helikopterli kayak, snowboard ve kar motosikleti gibi birçok etkinlik çeşidinin olduğu Uludağ’da bu etkinliklere göre giyinmek de şart. Uludağ soğuk olduğu için mutlaka kalın bir kar montu gerekiyor. Bununla beraber Marka Park online sitesinde çeşitli markaların bere, kulaklık, gözlük, boğazlı kazak, içlik, kayak pantolonu ve çorap gibi ürünlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

 (Kaynak: www.ridestore.com)

Erzurum / Palandöken: Kış sezonunda kayak sporu denildiği zaman akla ilk gelen merkezlerden birisi de Erzurum Palandöken. Kayak yapmak isteyen herkes bu harika bölgenin ve doğanın tadını çıkarabilir. Bunun için de mekana ve yapılacak spora uygun giyinmek şart. Marka Park’ta yer alan Skandia, Moon Boot gibi markalardan kar botu almak mümkün. Bu botlar Palandöken’in soğuğunda ayaklarınızı sıcak tutacak. Bununla beraber Vans marka bereler de üşümenize engel olacak.

Kayseri / Erciyes: Kayseri ilinde bulunan ve sönmüş bir volkan olan Erciyes Dağı, kış aylarında kayak için en uygun bölgelerden birisi. Her mevsim kalıcı bir biçimde karla kaplanan bölgede 20 Kasım – 20 Nisan tarihleri arasında kayak yapmak mümkün. Erciyes’e giderken yanınıza Marka Park’ta bulabileceğiniz, bere, kulaklık, gözlük, buff, kayak pantolonu, eldiven, mont, polar, kazak, atlet, içlik ve çorap gibi kıyafetleri mutlaka almalısınız. Bunlar kayak yaparken daha konforlu olmanızı sağlayacak ürünlerdir. John May, Timberland, The North Face ve Lumberjack gibi markaların outdoor ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Kars / Sarıkamış: Son yıllarda iyice popüler olan Kars ilimiz, kayak anlamında da oldukça meşhur. Sarıkamış’a giderek huzur dolu bir doğa içerisinde kayak yapabilir, yılın stresini üzerinizden atabilirsiniz. Sarıkamış’a giderken valizinizi de bu bölgeye uygun hazırlamalısınız. Örneğin kayak için özel olarak üretilen pantolonlar hem su geçirmez hem de soğuğa karşı koruyucudur. Bununla beraber kayak montları da sizi sıcak tutar.

Kastamonu / Ilgaz: Kastamonu’da yer alan Ilgaz Dağları üzerindeki kayak merkezi de Türkiye’nin sevilen noktalarından birisidir. Buraya giderken kayak montu ve kayak pantolonu almanız şart. Bununla beraber, kalın kazak, eldiven ve bere, buff ve içlikler de mutlaka valize koyulmalı. Kayak kıyafetlerinin olmazsa olmazları arasında yer alan çoraplar da mutlaka termal olmalıdır. Bu sayede rahat rahat kayak yapıp, soğuktan da korunabilirsiniz.

 (Kaynak: fitshop.site)

Marka Park online alışveriş sitesinde, kayak yaparken giyebileceğiniz yüzlerce kıyafet ve aksesuar seçeneği bulunuyor. Alışverişleriniz sırasında katılacağınız etkinlik ve aktiviteleri düşünerek buna göre seçim yapmalısınız. İyi tatiller!

 (Kaynak: www.glamour.hu)

Marka Park'ın Senin İçin Seçtikleri