Valizinizi Nasıl Hazırlamalısınız? – Valiz Hazırlama İpucuları

İş seyahatleri, geziler ve tatillerde sıklıkla kullandığımız valizlerimizi hazırlamak bazen gerçekten bizi çok zorlar. Valizin içerisine ne koyacağımız, nasıl koyacağımız, her şeyi nasıl sığdıracağımız gibi birçok detay yüzünden tatminkar bir sonuç alamayız. Bu konuda en önemli olan nokta, sadece ihtiyacımız olan şeyleri yanımıza almaya çalışmaktır. Aksi taktirde valiz içerisinde büyük bir karmaşa olabilir ve gereksiz bir yükle yola çıkmak zorunda kalabiliriz. Valiz hazırlarken nelere dikkat etmemiz gerekir? Bu yazımızda madde madde bu konudan bahsedeceğiz.

 (Kaynak: shershegoes.com=
  • Ne giyeceğinize önceden karar verin: Nerede ne giyeceğinizi önceden planlamak, valizinizi gereksiz kıyafetlerle doldurma riskini ortadan kaldıracaktır.
 (Kaynak: shershegoes.com)
  • Örgü, yün ve pamuklu kumaşlar seçin: Bu kumaşlar kırışıklıklara dayanır ve sizi ütü gibi şeylerle uğraştırmaz.
  • Yuvarlama ve katlama taktiği: Daha yumuşak kumaşlı olan giysileri yuvarlayın ve daha sert olanları katlayın. İç çamaşırı, tişörtler, kot pantolonlar, pamuklu pantolonlar ve trikoların rahatlıkla yuvarlanabilir. Blazerler, şık pantolonlar ve etekler gibi sert kumaşlar ise dikkatlice katlanmalıdır.
 (Kaynak: buzzfeed.com)
  • Ayakkabıların içini doldurun: Ayakkabılarınızın içerisine çorap gibi eşyalarınızı koyarak, yerden tasarruf etmeniz mümkün.
  • Minik eşyalarınızı yanınızda taşıyın: Yüzük, küpe ya da bilezik gibi minik eşyalarınızı bavula değil de sırt çantanıza koyun, yanınıza alın. Büyük valiz içerisinde bu eşyaları kaybetme ihtimaliniz yüksek.
 (Kaynak: brightontheday.com)
  • Sutyenleri de doldurabilirsiniz: Sutyenlerinizin de içerisine külot koyarak, yerden tasarruf etmeniz mümkün. Bu sayede sutyen de ezilip büzülerek zarar görmemiş olur.
  • Parfüm şişelerine dikkat: Parfüm şişelerinizi çorapların içerisine yerleştirebilir bu sayede kırılmalarının da önüne geçebilirsiniz.
  • Sıvı ürünleri mutlaka iyi paketleyin: Şampuan ya da krem gibi sıvı ürünler patlayarak, eşyalarınıza zarar verebilir. Bu nedenle bu ürünlerin ağzını iyice kapadıktan sonra streç filmle sarabilirsiniz.
 (Kaynak: galmeetsglam.com)
  • Sadece ihtiyacın olanı al: Yanına sadece ihtiyacınız olanı almaya çalışın. Örneğin kozmetik ürünleri alırken, sadece ihtiyacın olanları almaya çalış. Önceden ne giyeceğinize karar verdiğinize göre nasıl bir makyaj yapacağınızı da aşağı yukarı tahmin ederek, buna göre ürünleri yanınıza alabilirsiniz.

EN İYİ VALİZ ÇEŞİTLERİ

Marka Park online alışveriş mağazası üzerinden uygun fiyatlı valiz çeşitleri bulabilir ve eşyalarınızın güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Her boyda ve her modelde, size uygun şık tasarımlı birçok farklı bavul çeşidi sayesinde ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz. Şimdi Marka Park online mağazasındaki valiz modellerini keşfedin ve seyahatinizin keyfini çıkarın.

 (Kaynak: harpersbazaar.com)

Marka Park'ın Senin İçin Seçtikleri