Jean Trendi! Vücut Tiplerine Göre Hangi Jeanler Tercih Edilmeli?

Vücudunuza mükemmel bir şekilde uyan Jean modelleri bulmak sizi piyango tutturmuş gibi mutlu hissettirir. Bunun nedeni ise vücut yapısına uyan kotların vücudunuzu çekici ve seksi göstermesidir. Bazı durumlarda uygun jeani bulmak zor olabilir fakat sizin için hazırladığımız bu yazıyı okuyarak, vücut tipinize uygun kot pantolonları rahatlıkla satın alabileceksiniz.

 (Kaynak: dinosstorage.com)

Eğer zaten vücudunuza mükemmel bir biçimde oturan kot pantolonunuz varsa, bu kotun ölçülerini diğer markalar için bir rehber olarak kullanabilirsiniz. Fakat unutmayın, her markanın ölçüleri ve kalıpları farklı olduğundan, birebir vücudunuza oturan bir şeyler çıkmayabilir.

 (Kaynak:tr.depositphotos.com)

Pantolonlarınızı ölçerken, kotları sert bir yüzeye düz bir şekilde yerleştirin ve mezura kullanarak belinizin üst kısmından ölçün. Bu ölçüyü aldığınızda, kot pantolonu bel ölçümünüz için ikiye katlayın. Ardından, kasık dikişinden ayak bileğine kadar olan mesafeyi ölçün. Sonra, uyluğun genişliğini ölçün. Jean için alışveriş yaparken özellikle de internet üzerinden, bu rakamları bir beden tablosu ile karşılaştırmak için kullanabilir ve belirli bir kot markasında hangi bedene ihtiyacınız olduğunu belirleyebilirsiniz.

VÜCUT YAPINIZI BELİRLEYİN

 

 (Kaynak: chinabrands.com)

Kısa ya da uzun boylu olmak, kalçaların genişliği, bel ölçümü gibi birçok nokta Jean seçiminde size yardımcı olacak noktalardır. Eğer düz hatlara sahipseniz, hem dar hem de bol kesimli jeanleri rahatlıkla giyebilirsiniz. Bacak kısımları geniş olan boyfriend jeanlerden skinny jean modellerine kadar birçok kot pantolon çeşidi sizde güzel duracaktır. Özellikle arka cepleri daha aşağıda olan skinny jean modelleri sayesinde kalçanız daha kalkık durur. Eğer bacaklarınız kısaysa, aşağıya doğru bollaşan kot pantolon modelleri sayesinde topuklu ayakkabı giyerek, göz yanılması sağlayabilir ve daha uzun durabilirsiniz.

 (Kayank:charmeandmore.it)

 

Eğer uzun bacaklarınız varsa çok şanslısınız. Skinny Jean modelleri dünya üzerinde en çok size yakışıyor demek ve seçenekleriniz de oldukça fazla. Düşük belli modellerle çok daha çekici bir hale ulaşabilirsiniz. Vücut yapınız armut tipiyse yani üstünüz dar, kalçalarınız da genişse düz kesim jeanler sizin için daha uygun olacaktır. Bu sayede kalçalarınız daha düzgün durur.

 (Kaynak: charmeandmore.it)

ALIŞVERİŞ YAPARKEN BU NOKTALARA DİKKAT

Marka Park sizlere birçok farklı Jean modelinde hem fiyat hem de model açısından en iyi seçenekleri sunuyor. Bu nedenle de üstte belirttiğimiz tüm detaylara dikkat ederek harika kadın Jean pantolon modelleri ve erkek Jean pantolon modelleri bulmanız Marka Park ile mümkün.

Marka Park'ın Senin İçin Seçtikleri