Moon Boot Dünyaya İniş Yaptı!

Moon Boot yani astronot botu olarak da ifade edilen model, insanların en rahat ayakkabı modeli olarak nitelendirdikleri moda akımlarından birisi. İlk defa 1970’li yıllarda tasarlanan bu kadın kar botu ve erkek kar botu, içi kürklü modellerden katlamalı modellere, ponponlu modellerinden farklı baskılı modellerine kadar birçok tasarımla tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Peki nedir Moon Boot’un tarihçesi? Böyle bir ayakkabı yapmak kimin aklına geldi? Moon Boot ayakkabılarının tasarımcısı ve markanın kurucusu Giancarlo Zanatta; Neil Armstrong, Michael Collins ve Buzz Aldrin tarafından da giyilen astronot botlarının şeklinden ve teknolojisinden ilham alarak bu harika ürünü üretti.

  (Kaynak: https://www.tecnicasports.com)

Avustralya’da sörf sonrası giyilmek üzere tasarlanan Ugg botlarına benzer şekilde, Moon Boot başlangıçta kayak sonrası giyilmek üzere tasarlandı. Fakat Ugg’ların aksine, Moon Boot’un 2000’lerin ortalarında popülerliğini göstermesi için Sienna Miller ve Kate Moss gibi ünlü hayranları yoktu. Bu nedenle son zamanlarda tekrar moda olması için farklı birçok marka ile işbirliklerine gidildi.

  (Kaynak: Pinterest)

BİRÇOK ÜNLÜ İSİM DE GİYDİ

Moon Boot ilk piyasaya sürüldüğü zaman birçok ünlü ismi de kendisine çekti. Bunlardan en önemlisi de ünlü grup The Beatles’ın üyelerinden Paul McCartney oldu. McCartney’in gitar çalarken Moon Boot marka ayakkabılarıyla poz vermesi, ürünün daha fazla yayılmasına ve daha çok kişiye ulaşmasına neden oldu.

  (Kaynak: Pinterest)

McCartney ayakkabıları o kadar çok sevmişti ki birçok farklı fotoğrafta da ünlü sanatçının bu ayakkabıları giydiğini görebiliyoruz.

  (Kaynak: http://www.jaysoftucson.com)

ÖZELLİKLERİ NE?

Giyen insanların tamamen rahat olması için tasarlanan bu ürünler, şimdilerde yeniden moda oldu. Günümüzün Moon Boot modelleri, su geçirmez naylon ve suni deriden yapılmaktadır. Bununla beraber keçe astar, suni kürkle süslenmiş ve termoplastik kauçuk da tabanlara yerleştirilmiştir. Bu sayede ayakkabılar hem su geçirmemekte hem de giyen kişileri soğuktan korumaktadır. Artık ülkemizde de rahatlıkla bulabileceğiniz bu harika ürünlerle hem stilinizi oluşturmanız mümkün hem de ayaklarınızı soğuklardan korumanız!

  (Kaynak: Instagram)

Siz de ayaklarınızı hem soğuktan korumak, hem modaya uymak hem de stilinizle hava atmak istiyorsanız Moon Boot Modellerini Marka Park’ ta keşfedin!

Marka Park'ın Senin İçin Seçtikleri