Akıllı Saatlerin Asla Vazgeçemeyeceğiniz 4 Özelliği

Adeta mini bir bilgisayar olan akıllı saatler, hiç kuşkusuz giyilebilir teknolojinin en dikkat çekici ürünleri. Pek çok fonksiyonel özelliğe sahip olan bu saatler günümüzde yaşamımızı kolaylaştıran aksesuarlar olarak karşımıza çıkıyor. Uyku ve beslenme rutinimizi kontrol etmesi, adım sayması, spor koçluğu yapması, sağlık bilgilerimizi kaydetmesi akıllı saatlerin yaşam kalitemizi arttıran onlarca özelliğinden sadece birkaçı… Cep telefonu işletim sistemiyle entegre edilen bu dokunmatik kol saatlerinin bir diğer önemli avantajı ise uygun fiyatlarıyla hemen herkes için ulaşılabilir olması. Klasik bir saatten çok daha fazla işleve sahip olan akıllı saatlerin “aklını seveyim” dedirten özelliklerini sizler için araştırdık. İşte akıllı saatlerin asla vazgeçemeyeceğiniz 4 özelliği…

  1. Sosyal Medya, Kısa Mesaj (SMS) ve E-Posta Bildirimleri

Akıllı saatleri “akıllı” ve “dijital” yapan birçok özelliği var. Bunlardan en önemlisi akıllı cep telefonlarında olduğu gibi sosyal medya ve SMS bildirimleri alması. Akıllı saatlerdeki SIM kart desteğiyle istediğiniz zaman sosyal medya hesaplarınızda gezebilir, kısa mesajlarınızı kontrol edebilirsiniz. Akıllı saatinize gelen mesajı kabul edebilir ya da göz ardı edebilirsiniz. Eğer mesajın tamamını okumak isterseniz akıllı aktarım özelliğiyle mesajı ekranda görüntüleyebilirsiniz. E – postalarınızı takip edebilir ve Whatsapp, Instagram, Facebook, Twitter vb. sosyal medya hesaplarınıza akıllı saatinizden bağlanabilirsiniz.

 (Kaynak : Pinterest)

2. İOS ve Android İşletim Sistemiyle Uyumlu Olması

İOS ve Android işletim sistemleriyle uyumlu olan akıllı saatlerde Google Play ve App Store’daki uygulamalardan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.  Cep telefonunuz ile entegre hale getirdikten sonra, cep telefonunuzdaki güncellemeleri otomatik olarak akıllı saatinize de yükleyebilirsiniz.

 (Kaynak: Pinterest)

3. Çeşitli Mod Ayarlamaları

Akıllı saatlerdeki “sporda”, “meşgul”, “uyku” vb. mod alternatiflerden birini seçerek durumunuzu belirtebilirsiniz. Bunun yanı sıra akıllı saatlerde “kayıp modu” ayarları bulunur. Böylelikle kaybolan saatinizi eşleştirdiğiniz telefon üzerinden anında kilitleyebilirsiniz.

 (Kaynak: Pinterest)

4. Sağlık ve Spor Bilgilerini Kaydetme

Akıllı saatlerin en sevilen özellikleri arasında kalp monitörü ve adım sayar yer alıyor. Bu saatlerde kola takıldığı anda düzenli bir şekilde kalp atışını ölçen monitör ekranı bulunuyor.  Ayrıca adım sayar özelliği ile de gün içerisinde kaç adım attığınızın kaydını tutabiliyorsunuz. Dokunmatik ekranları sayesinde kullanım kolaylığı sunan akıllı saatler bu özellikleriyle sporu ve sağlıklı yaşamı benimseyen kişilerin hayatını kolaylaştırıyor.

Yeni nesil dokunmatik saatler üreten yerli marka Up Watch, teknoloji harikası Smart akıllı saatler ile Marka Park’ta. Akıllı telefonla uyumlu bir şekilde çalışan Smart akıllı saatleri diğer akıllı saatlerden ayıran en önemli özelliği kişiselleştirilebilir olması. Diğer tüm Up Watch saat modellerinde olduğu gibi, Smart akıllı saatinizin silikon kayışını ve kadranını kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Dilerseniz saatin üzerine kendi adınızı, sevdiğinizin adını ya da herhangi bir sembolü yazdırabilirsiniz.

 (Kaynak: Pinterest)

Up Watch saat modellerine Marka Park mağazalarından ve www.markapark.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Marka Park'ın Senin İçin Seçtikleri